helistama
 • Peterburi tee 46, Tallinn
 • E-R 9.00-20.00
 • Peterburi tee 46, Tallinn
 • E-R 9.00-20.00
topbg

9 reeglit, kuidas valida lapsele psühholoogi.

Kuigi psühholoog ei ole arst, tuleks teda valida võrdselt ettevaatlikult. Lõppude lõpuks peate sellele inimesele usaldama kõige väärtuslikuma, mis teil on - lapse.
 1. Eriharidus. Mitte kursused, vaid kõrgharidus. Küsi julgelt spetsialistilt tema hariduse kohta! See on sinu laps, sa vastutad tema eest.
 2. Kogemused. Mitte üldine kogemus, vaid praktiline kogemus teid huvitavas valdkonnas.
 3. Küsige meetodite kohta, mida psühholoog kasutab. See on oluline punkt. On normaalne, kui psühholoog pakub 1-2 tüüpi psühhoteraapiat, kuid generalistid, kes lubavad kõike korraga, peaksid olema ettevaatlikud. Kõiki suundi on võimatu teada ja mitte ainult teada, vaid ka omada nendega kogemusi.
 4. Oluline on, et psühholoog läbiks perioodiliselt järelevalvet või individuaalteraapiat, kuna see on ennetav meede professionaalse läbipõlemise vastu. See on harmoonilise professionaalse kasvu eeldus.
 5. Ärge oodake, et visiit psühholoogi juurde toimiks nagu võluvits. Töötage muutuste nimel, tulemuseks on ühine, mõnikord pikaajaline töö. Aga tulemused on kindlasti siis, kui psühholoog teeb oma tööd heas usus ja vanem tegutseb liitlasena.
 6. Professionaal ei suru oma klientidele peale mingit filosoofiat ega religiooni. Ja ta ei nõua, et tema töömeetod on ainus tõhus.
 7. Küsige oma sõpradelt arvustusi, võib-olla on nad juba käinud ja teavad mõnda head spetsialisti.
 8. Kuula oma intuitsiooni, see aitab sul kindlasti õige valiku teha. See sõltub teie valikust, milliste teadmistega teie lapse sisemaailm täitub -
 9. Lapsele peaksid meeldima tunnid psühholoogiga. Ärge kunagi sundige oma last tundides osalema.

Autor: Natalja Beljajeva

Sulle võib ka meeldida

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga