helistama
 • Peterburi tee 46, Tallinn
 • E-R 9.00-20.00
 • Peterburi tee 46, Tallinn
 • E-R 9.00-20.00
topbg

9 reeglit, kuidas valida lapsele psühholoogi.

Шпаргалка как выбрать психолога для ребёнка.

Прежде всего, мне хочется отметить важные моменты, которых НЕ должно быть.

Если психолог рекомендует вам ущипнуть себя, ударить, уколоть, чтобы переключиться от ребёнка — это насилие. Бегите от такого специалиста.

Психолог не ставит диагнозов и не назначает лекарств. Специалист может выдвинуть гипотезу и направить к другому компетентному специалисту.

На что стоит обратить внимание, выбирая психолога:

 1. Образование по специальности. Не курсы, а высшее образование. Не стесняйтесь спрашивать специалиста об его образовании! Это ваш ребёнок, вы за него в ответе.
 2. Kogemused. Mitte üldine kogemus, vaid praktiline kogemus teid huvitavas valdkonnas.
 3. Küsige meetodite kohta, mida psühholoog kasutab. See on oluline punkt. On normaalne, kui psühholoog pakub 1-2 tüüpi psühhoteraapiat, kuid generalistid, kes lubavad kõike korraga, peaksid olema ettevaatlikud. Kõiki suundi on võimatu teada ja mitte ainult teada, vaid ka omada nendega kogemusi.
 4. Важно, чтобы психолог периодически проходил супервизию и личную терапию, так как это является профилактикой от профессионального выгорания. Это является обязательным условием для гармоничного профессионального роста.
 5. Ärge oodake, et visiit psühholoogi juurde toimiks nagu võluvits. Töötage muutuste nimel, tulemuseks on ühine, mõnikord pikaajaline töö. Aga tulemused on kindlasti siis, kui psühholoog teeb oma tööd heas usus ja vanem tegutseb liitlasena.
 6. Professionaal ei suru oma klientidele peale mingit filosoofiat ega religiooni. Ja ta ei nõua, et tema töömeetod on ainus tõhus.
 7. Küsige oma sõpradelt arvustusi, võib-olla on nad juba käinud ja teavad mõnda head spetsialisti.
 8. Прислушивайтесь к своей интуиции, она точно поможет сделать правильный выбор. От вашего выбора зависит, какими знаниями будет заполняться внутренний мир вашего ребёнка.
 9. Ребёнку должны нравятся занятия с психологом. Ни в коем случае не ведите ребёнка на занятия насильно.

Поделитесь этой информацией с другими родителями. 

Autor: Natalja Beljajeva

Sulle võib ka meeldida

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga