helistama
 • Peterburi tee 46, Tallinn
 • E-R 9.00-20.00
 • Peterburi tee 46, Tallinn
 • E-R 9.00-20.00
topbg

10 omadust poiste kasvatamisel

Armastus, hoolitsus ja usaldus on iga lapse jaoks olulised. Kuidas aga erineb tulevase mehe kasvatus?

 1. Poisid ja tüdrukud arenevad erinevalt. On teada, et varases lapsepõlves on tüdrukud kuulekamad: see on neile looduse poolt sisse programmeeritud. Poisid on leidlikumad, mis on omane ka loomusele: ta nägi rasketes tingimustes isaste jaoks ette nn otsimiskäitumist.
 2. Sama otsimiskäitumine on seotud sellega, et poisid orienteeruvad alal paremini, neil on paremini arenenud ruumiline kujutlusvõime. Tüdrukud loodavad rohkem "lähedal nägemisele" – eelistavad väikseid nurgakesi, hubaseid maju, kus kõigele käega ligi pääseb. Poistel juhib neid peamiselt "kaugenägemine" - neil on vaja joosta, midagi visata.
 3. Poisid ja tüdrukud näevad, kuulevad, puudutavad erinevalt, tajuvad ruumi erinevalt ja mis kõige tähtsam, nad mõistavad kõike, mida nad siin maailmas kohtavad, erineval viisil.
 4. Poistel ja tüdrukutel on emotsionaalsed erinevused. Poissi noomides öelge lühidalt ja täpselt, millega te rahul pole, sest ta ei suuda pikka aega emotsionaalset stressi taluda. Tema aju lülitab justkui kuulmekäigu välja ja laps lakkab sind kuulamast ja kuulmast. Tahan lisada: enne kui hakkate oma poega tema suutmatuse pärast noomima, proovige mõista raskuste olemust. Pidage meeles: poisid on väga sageli emotsionaalselt tundlikud ja murelikud.
 5. Poistele nii koolis kui ka kodus ülesandeid andes kaasa neisse kiiret taipu ja leidlikkust nõudev otsimishetk. Pole vaja ette öelda ja ette näidata, mida ja kuidas teha, pakkuda valmislahendusi. Vastupidi, kasulik on julgustada neid ise lahenduse põhimõtet avastama, isegi kui nad selle käigus vigu teevad.
 6. Väga oluline on mõista, et poisid tulid siia ellu juhtideks – ilma selleta on võimatu näiteks tulevikus pere eest vastutada. Vastutustundlikud juhid. Selleks, et poiss õpiks vastutama, tuleb talle anda võimalus vastutada: teha ise otsuseid, vastutada nende tagajärgede eest. Oma praktikas jälgin sageli vastupidist pilti, kui lapse eest otsustatakse kõik ära (“meie poisile on parem”, “meie poiss saab ainult nii teha” jne) või laotakse pidevalt õlgi, et kaitsta end järjekordse muhke eest. . Ma ei räägi olukordadest, kus on oht lapse turvalisusele. Pean silmas seda, et poisil on vaja saada võimalikult palju erinevaid elukogemusi. Ja mida varem poiss selle kogemuse saab, seda parem on see talle: vastutus ja oskus teha õigeid otsuseid on üles ehitatud varem omandatud kogemustele ja oskusele oma vigu analüüsida.
 7. Teine poiste oluline omadus on emotsionaalne lähedus. Poistel on palju raskem oma tundeid ja kogemusi väljendada. Nad püüavad probleemi sissepoole juhtida. Vestluses poisiga on parem mitte naasta probleemi juurde, vaid keskenduda tundele endale. Võite küsida, mida laps kogeb, ja alles pärast seda, kui ta tunneb end paremini, selgitada, kuidas ja miks teatud olukorrad tekivad.
 8. Haridus eeskuju järgi. Lapse esimesed eluaastad veedab suurema osa ajast poisiga koos, kuid alates kuuendast eluaastast hakkab poiss end üha enam isaga seostama: püüab teda jäljendada, jälgib tema tegemisi. Poisi käitumine tulevikus sõltub suuresti eeskujust, mille isa talle lapsepõlves annab.
 9. Arendage poiste füüsilisi iseärasusi! Nad on esialgu liikuvamad ja aktiivsemad kui tüdrukud. Lisaks sisendame läbi spordi lastesse enesedistsipliini oskusi. Sport on hea abiline teaduses, et ületada raskusi, kannatada kaotusi ja teha oma tegudest järeldusi.
 10. Ja ma tahan kõigile vanematele meelde tuletada, et oleme oma laste jaoks kõige olulisemad ja olulisemad õpetajad. Nende jaoks oleme peegel ja teejuhid tohutusse ja huvitavasse täiskasvanute maailma. Kui vastutustundlikud, hoolivad ja tähelepanelikud meie laste suhtes on, sõltub sellest, kui vastutustundlikud, hoolivad ja tähelepanelikud on meie lapsed. Lapsed on ju väikesed täiskasvanud. Aktsepteerige oma lapsi ja armastage neid sellisena, nagu nad on.

Sulle võib ka meeldida

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga