helistama
  • Peterburi tee 46, Tallinn
  • E-R 9.00-20.00
  • Peterburi tee 46, Tallinn
  • E-R 9.00-20.00
topbg

8 põhireeglit õnneliku ema jaoks.

1. Ei mingeid võrdlusi

Vanemad võrdlevad sageli tahtmatult oma lapse arengut teiste laste arenguga. "Sõbra laps juba loeb, aga minu oma alles hakkas tähti õppima", "Naabripoiss juba kõnnib ja räägib, 5 hammast ja meie oma ... ilmselt on tal midagi valesti." Võrdlused mängivad suhetes lapsega halba rolli, emal tekib ärevus- ja rahulolematus. Oluline on nautida seda, mis meil juba on.

2. "Siin ja praegu"

Elage ja nautige iga lapse arenguetappi. See võib olla raske ja alati ei saa selgeks laste halva käitumise põhjused. Kuulen sageli vanematelt: "See periood läheb mööda ja see muutub lihtsamaks." Võib-olla läheb. Kuid te ei saa kunagi tagasi neid hetki, mis on juba möödunud. Hetked, kus saad nüüd õnnelik olla! Täna!

3. Andesta ja palu andestust

Ärge pidage viha laste peale, ärge pange neid oma lapselike vigade pärast enda ees süüdi tundma. Tunnista oma vigu. Lõpetage päev positiivse noodiga.

4. Alusta päeva puhtalt lehelt

Andke endale, oma lapsele ja oma suhtele võimalus muutuda. See võis olla raske ja kõik on halvasti, aga tuleb uskuda endasse, oma lapse tugevusse ning hakata suhteid looma või mõne olukorra kallal töötama 100% usuga, et kõike saab paremaks muuta. Kõik on võimalik ja kõik on teie kätes.

5. Küsi abi

Sageli ei otsi vanem piinlikkuse või piinlikkuse tõttu abi, jääb oma probleemiga üksi, võib-olla kardab ta hukkamõistu või mingit ebamugavat tunnet. Vanematega rühmades ja seminaridel töötades kuulen neilt sageli: “Selgub, et ma pole ainuke, kellel selline olukord on”, “Minu peres pole kõik nii hull ja raske. On raskemaid olukordi." Spetsialisti poole pöördumine või seminaril osalemine annab lapsevanemale uue energialaengu, vähendab üksindustunnet. Lõppude lõpuks, kui meil on füüsiline vaev, otsime abi.

6. Lase lapsel olla tema ise

Loobuge ootustest, omaenda ambitsioonidest, mida te ei suutnud lapsepõlves realiseerida. Iga laps peaks saama ennast tunda. Aktsepteerige last koos kõigi tema puuduste ja voorustega. Armasta teda mitte millegi pärast, vaid selle pärast, mis ta on.

7. Vaata elule huumoriga 

Isegi kõige raskemates olukordades leidke midagi head. Positiivne suhtumine on lapsega heade suhete ja õnneliku emaduse võti.

8. Hoolitsege enda eest, emad

Leia aega enda jaoks. Ärge unustage, et te pole mitte ainult ema, vaid ka naine ja naine. Hoolitse enda eest!

Autor: lastepsühholoog Natalja Beljajeva

Sulle võib ka meeldida

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga