helistama
 • Peterburi tee 46, Tallinn
 • E-R 9.00-20.00
 • Peterburi tee 46, Tallinn
 • E-R 9.00-20.00
topbg

Varsti kool. 9 asja, millele vanemad peaksid tähelepanu pöörama

Kool on terve elu, mis on täis erinevaid ja olulisi sündmusi. Oleneb, kuidas laps esimesse klassi läks, mis tuju, tunnete ja mõtetega, kuidas lapse uus elutee etapp edasi areneb. Enamik lapsi, kes alles esimest korda koolikünnist ületavad, eeldab, et see on seesama lasteaed, kus nad lõõgastuvad, mängivad ja lõbutsevad. Reeglina on paljudele lastele ebameeldiv üllatus, et õppimine pole lõbus mäng, vaid päris töö. Kuidas saavad vanemad lapse õppimiseks häälestada ja temasse teadmistehimu sisendada? Raskete küsimustega aitas meid lastepsühholoog Natalia Beljajeva, kes rääkis üheksast põhipunktist, millele vanemad peaksid ennekõike tähelepanu pöörama.
 1. Keskenduge rohkem õpetajale kui koolile. Soovitan vanematel alati valida õpetaja, kes on keskendunud lapsele, mitte tema edusammudele või hinnetele. Palju oleneb esimesest õpetajast: milline õhkkond klassis kujuneb, millised on klassikaaslaste suhted. Väga sageli on õpetaja poolt klassis teiste laste vägivald lapse suhtes lubatud. Kuigi laste sellisel käitumisel on ka teisi põhjuseid. Õpetaja on laste jaoks väga oluline ja tähenduslik tegelane, see on eeskuju, mida järgida (mis on võimalik ja mis mitte kunagi).
 2. Toetage last. Eriti esimeses klassis. Laps vajab tõesti teie tuge. Vanemad saavad aidata oma pojal või tütrel paremini ja kiiremini kohaneda kooli, uute keskkondade, sõprade, õpetaja ja uute kohustustega.
 3. Pidage meeles, et lisaks õppetundidele ja kohustustele peaks lapsel olema aega ja kohta rõõmuks, mängudeks ja oma hobideks. Puhkamise aeg on väga oluline ja selle tähtsust tuleb meeles pidada.
 4. Austage lapse uut elu. Nüüd on need tema enda elu õppetunnid.
 5. "Liitu" kogu pere kooliga. Arvestada tuleb kooli kodukorda ja määrusi. Nii aitate lapsel kiiresti kohaneda uue eluetapi, uute nõuete ja reeglitega.
 6. Kui märkate, et teie lapsel on raskusi klassikaaslastega sõbralike suhete loomisel, kutsuge paar last klassist külla või jalutama. See aitab lapsel kiiresti kontakti uute sõpradega leida.
 7. Pidage meeles, et õpetaja ei ole vaenlane. Samuti on ta huvitatud sinu ja lapse abistamisest.
 8. Kui poiss või tüdruk läheb esimesse klassi (kuigi mitte tingimata esimesse klassi), saate pidada väikese perepeo ja sõbralikus keskkonnas perega lõbusalt aega veeta.
 9. Soovitan meeles pidada: suhe lapsega on alati tähtsam. Toeta last igas olukorras, aita raskustega toime tulla, ära ole tema kõrval, sest maja muutub lapse jaoks nüüd palju olulisemaks kui varem.

Sulle võib ka meeldida

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga