helistama
  • Peterburi tee 46, Tallinn
  • E-R 9.00-20.00
  • Peterburi tee 46, Tallinn
  • E-R 9.00-20.00
topbg

Enesearmastus

Hiljuti tunnistas ta endast rääkides ebatäiuslikkust, lubamist endal elada ja vigu teha. Ja mis kõige tähtsam, armastage ennast. Miks see oluline on? Ja kuidas seda õppida?

Ainus viis ennast armastada on aktsepteerida ennast sellisena, nagu sa oled. Aktsepteerige kedagi: rõõmsameelset ja kurba, head ja kurja ning mis kõige tähtsam, ebatäiuslikku. Enesearmastus võib teha imesid. See võib avada inimeses maksimaalse potentsiaali. Kui inimene on enda suhtes tundlik, leebe ja austab oma tundeidstvam, ta on õnnelik ja vaba. Tal pole vaja end kõiketeadva maski taha peita.

Kümme aastat koostööd lapsevanematega, konsultatsioonidel räägin teadlikust lähenemisest laste kasvatamisele. Lähenemisest, kui vanem mõistab oma vajadusi, räägib oma soovist, ebamugavusest või, vastupidi, õnnest. Jagab oma lapsega kogemusi ja tunnistab oma ebatäiuslikkust. See parandab suhteid temaga ja suurendab tema vanemlikku tõhusust.

Oluline on õppida kuulma end emakeelena, mitte ühiskonna kehtestatud reegleid. Soovitan vanematel õppida kuulama ennast ja oma vanemlikku intuitsiooni. Ja mis kõige tähtsam, loobuda kunagisest pealesurutud ideaalsest emast või isast. Lõppude lõpuks on vanemlik intuitsioon see, mis viib õigete otsuste ja tegudeni. Kümnest lapsevanemast 8 kuuleb ennast ja oma vanemlikke vajadusi. Kuid ärge muretsege, kui seda ei juhtu, sest seda saab alati õppida!

Sageli minu küsimusele: "Miks te lapse kasvatamisel nii käitute?" Kuulen vastust: “Nii on õige”, “Mulle öeldi, et nii peabki olema”, “Kõik teevad nii”. Ainus viis selle väljaselgitamiseks on küsida endalt: "Mida ma tahan oma lapse jaoks praegu teha, et olukord muutuks?" Keskenduge "ma tahan" ja mitte "vajalikule". Olen kindel, et teadlik ja tundlik lapsevanem kuuleb õige vastuse ise.

Ennast armastades ja kuuldes saab inimene vabaduse. Vabadus, millega avanevad uued horisondid ja paranevad suhted lähedastega.

Autor: lastepsühholoog Natalja Beljajeva

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga